مقایسه
سبد خرید

حساب کاربری

1) آیا می توانم به اطلاعات خریدهای قبلی خود دسترسی داشته باشم ؟

پاسخ : بله، برای دسترسی به اطلاعات خرید های قبلی، با حساب کاربری خود وارد شده سپس روی گزینه لیست تراکنش ها در قسمت حساب کاربری کلیک کنید تا سوابق خرید شما نشان داده شود .

2) چرا پس از ثبت نام ایمیل فعالسازی حساب کاربری برای من ارسال نشده است ؟

پاسخ : لطفا ایمیل های spam  خود را چک کنید . به ویژه ایمیل های ارسال شده به حساب های کاربری Gmail گاهی در spam  قرار می گیرند .

3) آیا برای خرید از داوینو، حتما باید در سایت عضو باشم ؟

پاسخ : با این که بدون ورود با نام کاربری خود می توانید فرایند خرید یک کالا را بطور کامل طی کنید اما برای انجام مراحل بعدی خرید و اخذ تاییدیه سفارش باید با حساب کاربری خود وارد شوید و یا در هنگام خرید عضویت خود را تکمیل نمایید . با عضویت در داوینو می توانید :

- از تخفیف ویژه و ثابت کاربران داوینو بهره مند شوید .

- با سرعت و بسیار ساده خرید کنید .

- به سوابق خرید و لیست تراکنش های خود دسترسی داشته باشید .

- لیست علاقهمندی های خود را بسازید و آرشیو آنها را در اختیار داشته باشید .

- بطور خودکار در خبر نامه داوینو عضویت پیدا می کنید و از اخبار مرتبط بهره مند می گردید .

سفارشات

1) هنوز کاملا به خرید اینترنتی اعتماد ندارم، چگونه مطمئن باشم که پس از خرید کالا به دست من می رسد ؟

پاسخ : مهمترین اصل در خرید از فروشگاه های اینترنتی اخذ نماد اعتماد الکترونیکی می باشد . این نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی کامل کسب و کار اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد و پاسخگویی آن منطبق بر قوانین مدون این سازمان اعطا می گردد و کسب و کار اینترنتی دارای نماد بصورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد .

برای اطمینان بیشتر پس از ورود به هر یک از فروشگاه های اینترنتی در صفحه اصلی با کلیک بر روی نماد اعتماد از صحت و تاریخ اعتبار آن اطمینان پیدا کنید .

2) فرآیند ارسال سفارش چگونه تکمیل می شود ؟

پاسخ : کاربران پس از کامل کردن اطلاعات گیرنده، نحوه ارسال و نحوه پرداخت با کلیک بر روی گزینه پرداخت، جهت تایید سفارش خود منتظر می مانند تا تاییدیه بصورت ایمیل و یا پیامک برایشان ارسال گردد . سپس به قسمت بررسی وضعیت سفارش ها در لینک های کاربری مراجعه نموده و با توجه به نحوه پرداخت، فرآیند پرداخت فاکتور را تکمیل می نمایند

در صورت انتخاب پرداخت اینترنتی، سیستم وارد درگاه پرداخت آنلاین می شود. پس از آن کاربر می تواند وجه فاکتور را پرداخت نموده و منتظر دریافت سفارش بماند .

در صورت انتخاب پرداخت کارت به کارت، کاربر پس از پرداخت، می بایست شماره پیگیری و مبلغ واریزی را بصورت تلفنی با شماره 02188176924 به داوینو اطلاع دهد تا سفارش در مرحله آماده سازی و ارسال قرار گیرد. (در صورت تماس تلفنی در خارج از ساعات کاری پیام خود را در صندوق صوتی ثبت نمایید.)

در صورت انتخاب پرداخت نقدی در محل، داوینو پس از اعلام تایید سفارش، هماهنگی های لازم جهت ارسال سفارش را با تماس تلفنی به کاربر صورت می دهد.

3) آیا در تمام ساعات شبانه روز می توانم سفارش خود را ثبت کنم ؟

پاسخ : بله، شما در تمامی روزهای هفته و هر ساعتی از شبانه روز می توانید سفارش خود را ثبت کنید .

4) آیا می توانم با حساب کاربری خودم برای شخص دیگری خرید کنم و سفارش تحویل آن شخص گردد ؟

پاسخ : بله، شما می نوانید در مرحله تکمیل سفارش در بخش آدرس، مشخصات شخص تحویل گیرنده سفارش را در پایان آدرس پستی دقیق اضافه نمایید و فرایند خرید را تکمیل کنید . توجه داشته باشید تحویل گیرنده سفارش در هنگام دریافت کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشد .

5) از وضعیت سفارشی که ثبت کردم چگونه مطلع شوم ؟

پاسخ :برای این منظور می توانید وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک بر روی بررسی وضعیت سفارش ها در قسمت لینک های کاربری از وضعیت سفارش خود مطلع گردید .

6) آیا می توانم کالاهایی که موجود نیستند را سفارش بدهم ؟

پاسخ : بله، شما می توانید درخواست خود را بصورت مکتوب به پست الکترونیکی [email protected] و یا شماره فکس 02188534627 ارسال فرمایید .

ارسال سفارش

1) سفارش خود را به چه روش هایی می توانم تحویل بگیرم ؟

پاسخ : سفارشات در تهران به دو صورت ارسال با پیک و ارسال توسط پست پیشتاز بنا به انتخاب کاربر صورت می پذیرد اما در بقیه نقاط کشور به سه روش پست پیشتاز، تیپاکس و باربری صورت می پذیرد .

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به قسمت نحوه ارسال سفارش در بخش سفارشات پایین صفحه مراجعه فرمایید .

2) هزینه ارسال سفارش چگونه محاسبه می شود ؟

پاسخ : هزینه ارسال، بسته به شرایط سفارش، محل تحویل و نوع ارسال متفاوت است و در قسمت اطلاعات حمل و نقل در مراحل تکمیل سفارش به اطلاع کاربر می رسد .

3) پس از ثبت سفارش و اخذ تاییدیه، چقدر طول می کشد تا کالا به دستم برسد ؟

پاسخ : کلیه سفارش هایی که از روز شنبه تا چهارشنبه تا قبل از ساعت 14 تایید شود در همان روز بسته بندی و ارسال می گردند و سفارشهایی که بعد از ساعت ساعت 14 ثبت و تایید می شوند فردای آن روز ارسال می گردند .

سفارشاتی که در روزهای پنج شنبه و جمعه ثبت می گردند در روز شنبه تایید و به ترتیب اولویت در همان روز بسته بندی و ارسال می گردند .