دسته‌بندی نشده

THE PETZL ADVENTURE سرگذشت پتزل

تاریخ کوهستان سراسر از نام ها و فتوحات قهرمانانی است که بر قلّه های جهان برتری داشته اند، هر چند راه پر فراز و فرود این کوه ها، صخره ها و درّه ها با ابزار ها هموار شده است، با این حال کمترین اشاره را در رابطه با نقش اساسیشان داشته اند.

طراحی و توسعه ی ابزارها در طول تاریخ سهم عمده ای در فتوحات و انواع فعالیت های کوهنوردی و صعود داشته است.

بیش از چهل سال است که پتزل و بنیانگذارانش نسل به نسل به این عرصه خدمت کرده اند، فرناند پتزل به ویژه نقش مهمی در ایجاد این صنعت داشته است، تولید و توسعه ی ابزار به منزله ی  کشف و کاوش در کوهستان، صخره، برف و یخ به هنگام شب و روز است، همچنین در حوزه هایی چون امداد و نجات در کوهستان و کار در ارتفاع نیزپیشرفت داشته است.

تاریخ پتزل پر است از اختراعاتی که ارتفاعات را در هر زمان و هر شکل دست یافتنی و مسیرش را هموار ساخته است، این اختراعات از چراغ پیشانی گرفته تا ابزار حمایت و فرود  همه بیانگر این تاریخ شگرف هستند.

دعوت می کنیم تا همراه با داوینو پا به تاریخی نه چندان کهن اما اسرار آمیز بگذارید، بر آنیم تا همراه شما مرورگر سرگذشت پتزل و شگفتی های دنیای ابزار شویم، این مجموعه همچون یک رمان نوشته شده و تاریخچه ای از حماسه ی خانواده ایست که از هیچ شروع کردند تا به برندی پر آوازه و جهانی رسیدند.

مروری بر سر گذشت پتزل یکم و پانزدهم هر ماه در وبسایت داوینو

ترجمه شده توسط گروه داوینو از کتاب سرگذشت پتزل نوشته ی سوفی کِونات و هِروِ بودِئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *