داوینو نماینده ی مرکزی فروش محصولات شرکت PETZL، BEAL، EDELWIESS فرانسه، LA SPORTIVA ایتالیا و PIEPS اتریش، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرده است، این مجموعه پس از ایجاد سایت DAVINGROUP.COM جهت فروش غیرحضوری به مشتریان، در سال ۱۳۸۵ نمایشگاه مرکزی محصولات را در مجتمع تجاری مگامال تحت نام “فروشگاه پتزل” افتتاح نمود.

در طول این سالها همواره تلاش کرده ایم با ارائه ی رنج کاملی از محصولات، برگزاری ورکشاپ ها، آموزش های حضوری و حمایت از سنگنوردان و کوهنوردان کشور، در خدمت رسانی و فروش تجهیزات تخصصی صعودهای ورزشی، کوهنوردی و کار در ارتفاع به عنوان مجموعه ای پیشتاز در این عرصه قدم برداریم.

این گروه به دنبال فعالیت در حوزه ی فروش و خدمات پس از فروش به منظور ارائه ی خدمات وسیع تر در رشته ی سنگنوردی در سال ۱۳۹۸ اقدام به تأسیس آکادمی سنگنوردی داوینو کرد، و امیدواراست بتواند قدمی هر چند کوچک در راستای ترویج رشته های کوهنوردی، سنگنوردی، درّه نوردی، غارنوردی، یخنوردی، اسکی کوهستان و دو کوهستان بردارد.
داوین نامی با ریشه ای کردی است به معنای دامنه ی کوه و هدف از انتخاب این نام یادآوری پیوند همیشگی فعالیت های گروه داوینو با طبیعت کوهستان بوده است.